Тактильне лото
Ціна - 280 грн.
Мета гри: розвивати у дітей тактильне сприйняття та дрібну моторику; збагачувати активний словниковий запас; розвивати пам'ять, увагу, мислення.
Автор: Фарат Т.
У комплект гри входять: - 20 ігрових карток; - 20 дерев'яних фігурок; - 10 тканинних кишеньок; - інструкція.
Варіантів гри є декілька для діток різного віку.
Почнемо з маленьких гравців) 1. Знайди пару. Викладаємо перед дитиною карти з малюнками та дерев'яні фігурки і просимо дитину скласти їх попарно. Залежно від віку дитини, починаємо викладати від двох пар.
2. Хто без пари? Викладаємо фігурок або карток на одну більше і просимо дитину знайти ту, яка не має пари. Торкатись фігурок чи ставити їх на картки не можна.
* Ускладнений варіант гри: накриваємо фігурки, даємо дитині кілька секунд розглянути і запам'ятати картки. Потім накриваємо картки і відкриваємо фігурки. Дитина має назвати, яка фігрука не має пари.
3. Доторкнись і знайди. Коли дитина вже добре ознайомилась із фігурками, навчилась грати перший варіант гри можна пробувати ускладнювати. Так само, залежно від віку, обираємо від двох фігурок і поступово збільшуємо. Ставимо фігурки в тканинні кишеньки і пропонуємо дитині на дотик знайти потрібну пару. * Легше знаходити контрастні форми. Наприклад, пазлик і гудзик, хмаринку і місяць і т.д.
4. Лото. Роздаємо діткам по 3-6 карток. Всі фігурки ставимо в коробку так, щоб діти не бачили їх. Витягуємо по одній фігурці. В кого є відповідна картка, той забирає фігурку собі. Виграє той, хто першим заповнить всі свої картки.
5. Хто перший? Для гри відбираємо 10-12 карток, перемішуємо їх, формуємо в колоду. Ставимо на столі рубашкою вгору. Відповідно до картинок відбираємо фігурки і ховаємо їх у тканинні кишеньки, добре перемішуємо і розкладаємо навколо карт. У свій хід кожен гравець відкриває одну карту. Коли всі побачили малюнок, зображений на ній, то починають шукати відповідну фігурку, активно обмацуючи кожну кишеньку. Гравець, який знайшов фігурку, витягує її і ставить на карту. Якщо відповідь правильна, то він забирає карту собі, а фігурку повертає назад у кишеньку. Якщо відповідь неправильна, то інші гравці продовжують пошук, а цей гравець вже чекає до наступної карти. Виграє той, хто назбирає більше карт.
* Не можна виривати кишеньки з рук інших гравців.
** Всі кишеньки ретельно перемішуються перед кожним відкриванням карти.
*** Гру можна ускладнити, якщо дати завдання гравцям шукати фігурки однією рукою.