Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог файлів »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
Продам авторські розробки [39]
Автоматизація, диференціація звуків [28]
Атестація педагогічних працівників [1]
Артикуляційні вправи [20]
Відео з практики, відео-ігри, фізкультхвилинки [18]
Відскановані посібники, методички [42]
Відсканований практичний матеріал, наочність, ігри [61]
Графомоторні навички [8]
Дисграфія [12]
Дислексія [1]
Скарбничка для батьків [10]
Презентації-теорія [45]
Презентації-практика [70]
Презентації-звязне мовлення [3]
Конспекти занять [73]
Словесні ігри [23]
Зразки документації [15]
Логоритміка [2]
Наочність для вивчення віршів [3]
Практичний матеріал:лексика,граматика [6]
Методичні розробки [6]
Виховні заходи [3]
Притчі, усміхніться [2]
Абетка [1]
Звуконаслідування, викликання звуків [2]
Для ІРЦ [2]


Порадити друзям


МИ НА Facebook


Моя кнопка



Лічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz


Головна » Файли » Конспекти занять

Переглянути
20.07.2013, 18:45

Тема. Зима.
Мета.
1.    Пізнавальний розвиток. Сприяти розвитку інтересу про зиму як про пору року, про пристосування тваринного та рослинного світу до перенесення суворих умов узимку; розвиток процесів мислення (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення) , довільне сприймання та увагу.
2.    Емоційно – ціннісний розвиток. Викликати у малят позитивні емоції під час обговорень  про зиму, тварин і рослин; сприяти створенню емоційного комфорту.
3.    Мовленнєвий розвиток. Розвивати фізіологічне дихання, артикуляційну моторику. Вчити добирати прислівники, прикметники до іменників; чітко промовляти чистомовки і доповнювати їх римуючи.  Збагачувати  та активізувати пасивний словниковий запас; корекція граматичної правильності мови; розвивати інтонаційну виразність мовлення; удосконалювати правильну вимову звуків  мовлення.
4.    Фізичний розвиток. Підтримувати рухову активність дітей протягом заняття; запобігати фізичній і психічній втомі шляхом зміни видів діяльності; розвивати навички орієнтування в мікро- та макропросторі; сприяти вдосконаленню загальної та дрібної моторики.
5.    Креативний розвиток. Покращувати творчі здібності дітей у процесі виконання ігрових завдань; заохочувати дітей проявляти індивідуальні бачення та знання під час виконання завдань.
6.    Соціально – моральний розвиток. Розвивати дбайливе ставлення до рослин і тварин.
7.    Художньо-естетичний розвиток. Покращувати відчуття кольору, естетичний смак.
Матеріали: дзеркала на кожну дитину, конверти з завданнями різного кольору, дзиґа зі стрічкою для гри,  ілюстрації для артикуляційної і мімічної гімнастики, загадки, чистомовки, вірші, прислів’я.
Хід заняття.
Логопед.
-    Діти, сьогодні до нас завітала незвичайна гостя. Щоб дізнатися, хто вона, нам необхідно відгадати ось таку загадку:
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я - …(Зима.)
-    Так, сьогодні до нас на заняття завітала Зима. Вона запрошує вас  пограти в Поле Чудес де ми з вами пригадаємо що відбувається взимку. І чому ми так любимо цю пору року. А почнемо нашу подорож з того що пригадаємо:
Гра « Як сьогодні надворі?»
Мета.  Вчити дітей складати речення.
-    Як сьогодні надворі? (Холодно, морозно…)
-    А який вітер? (Холодний, сильний…)
-    А сонце яке?(Яскраве, холодне…)
-    А сніжок який?(Білий, скрипучий…)
Дихальні вправи.
Діти отримують сніжинки для піддування. Піддуваючи кажуть: «Мені сніжинка принесла…(у кожної дитини різний малюнок.)
Артикуляційні вправи


 
Вправи на римування
Логопед.
-    Діти, поки ми з вами грали з язичком до нас на заняття прилетіла сніжинка. Подивіться і скажіть мені : « Яка вона?». (Легка, біла, срібляста, ніжна, пухнаста..)
-    Сніжинка принесла чистомовочку, але треба сніжиночці допомогти доповнити її.
Ма-ма-ма- надійшла до нас…(Зима.)
Оз-оз-оз- -вдарив вже…(Мороз.)
Іг-іг-іг- випав білий…(Сніг.)
Од-од-од- сильний (Холод.)
-    Молодці! Ви подивіться, сніжинка аж заблищала!
Логопед.
-    Діти перед тим, як наше поле чудес запрацює я хочу, щоб ви звернули увагу на завдання, які мають певний колір. У кожному секторі знаходиться конверт різного кольору, у кожному з них містяться завдання з певної теми: білий – нежива природа; зелений – рослини взимку; коричневий – тварини; синій – загадки та прислів’я; жовтий – птахи, червоний – зимові казки.
 
Завдання для білого конверта «Нежива природа»
1.    Назвіть зимові місяці.(Грудень, січень, лютий.)
2.    Взимку гріє, весною тане, літом зникає, а восени оживає. (Сніг.)
3.    Світить, а не гріє. (Сонце.)
4.    Чому сніг «скрипить» під ногами? (При сильному морозі «крильця» сніжинок ламаються.)
5.    Які свята ми святкуємо взимку?(Св. Миколая, Новий рік, Різдво, Водохреща).
Завдання для зеленого конверта «рослини взимку»
1.    Чому дерева взимку стоять без листя?
(Припиняється рух соку, дерево спить, відпочиває, листя скидається для того, гілки не ламались від снігу.)
2.    Взимку та влітку одним кольором?
 (Ялинка і сосна.)
3.    Для чого потрібні дерева та кущі тваринам під час зимування?
 (Знаходять на них корм, гризуть кору.)
4.    Чому під снігом зелена трава не замерзає?
(Сніг не пропускає холоду, є ковдрою для рослин.)
5.    Як часто слід поливати кімнатні рослини взимку?
(Рідше, уповільнюється їх ріст та розвиток.)

Фізкультхвилика
Мабуть, ви вже втомилися, давайте трішки відпочинемо.
Зимонька-зима кружляє і кружляє
               Сніжок розкидає , розкидає
                 Один, два, три, чотири, п'ять,
             Стали в колі ми кружлять.
             Покружляли, зупинились,
             Вправо-вліво нахилились.
             Один одному всміхнулись
          І на місце повернулись.

Спасибі! Я така рада, що моя пора року принесла вам стільки задоволення. А зараз продовжимо нашу гру.
 Завдання для коричневого  конверта «тварини взимку»
1.    У кого немає хатинки взимку? (У зайця.)
У кого нема барлога
І нори в нього нема,
Від ворогів рятують ноги,
А від голоду – кора.
2.    Як перезимовує ведмідь? (Спить у барлогу.)
Влітку бродить без дороги
Поміж сосен та беріз.
А зимою спить барлозі,
У тепло сховавши ніс.
3.    Як зимує білка ?
(Скаче по гілках, ховається у дупло від морозу, їсть те, що запасла восени.)
4.    На кого взимку полює лисиця?(На мишей.)
Ходить по лісу сестриця
Та шукає, чим живиться.
Чує: возяться, пищать
В норах виводки мишат.
І хитрунка дуже швидко
Риє носом білий сніг.
5.    Чому вовки взимку голосно виють?
(Сповіщають, що територія зайнята; передають своїм сородичам вісті про здобич.)
Гра зі сніжинкою «Тварина яка?»
Завдання для синього конверта «загадки та прислів’я»
1.    Солоденьке, як медок, холодненьке, як льодок.(Морозиво.)
2.    Грудень рік закінчує, а зиму…(Починає.)
3.    Взимку сонце, як мачуха: світить, а не….(Гріє.)
4.    Прозорий, як скло, та не вставиш у вікно…(Лід.)
5.    Сонце блищить, а мороз…(Тріщить.)
6.    Завдання для жовтого конверта «птахи»
1.    Які птахи схожі на яблука? (Снігурі.)
2.    Для якої пташки вішають шматочки несолоного сала? (Синичці.)
3.    Яка пташка не зимує: горобець, синиця, дятел, ластівка, снігур? (Ластівка.)
4.    Хто дістає в корі дерев комах? (Дятел.)
5.    У якої пташки взимку з’являються пташенята?(Клест.)
Пальчикова вправа « Пташка крилами махає…»




Гра «Що ми подаруємо зимі»
Мета. Вчити дітей добирати малюнки, які відносяться до зимових явищ. Розвивати логічне мислення.
 
Логопед .
-    Наша з вами гра підійшла до кінця. Зима приготувала вам смачні бурульки.
Рефлексія заняття.
-    Про що ми з вами пригадували на занятті?
-    Що нового взнали?
-    Що сподобалося?




Категорія: Конспекти занять | Додав: Муха
Переглядів: 3350 | Завантажень: 130
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


Сертифікат
Вартість сертифікату 20 грн.


Пошук за тегами
агресивна дитина rлюкофон rлюкофон у логопедичній практиці затримка мовного розвитку гіперактивна дитина поради батькам логопедичне заняття Скарбничка для батьків Навчальні посібники Логопедичний масаж практичний посібник Диференціація С-Ш Дислексія Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Мнемотехника Професії в картинках ікт Алалія Алалия алалія моторна глюкофон глюкофрн у логопедії Методичні посібники Артикуляційна гімнастика Конспекти занять для дітей Ігри з буквами Дидактичні ігри Готуємо руку до письма заняття Гра Посібник Мнемотаблиці мовленнєвий розвиток презентації Зондовий масаж логопедична гра Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків алфавит Презентація Логопедичний зошит автоматизація звука Ш види переказу буклет виховні заходи автоматизація звука Л Диференціація звуків С-Ш відео артикуляції звуків Використання сенкану Оптична дисграфія дидактична гра атестація педагогічних працівників графо-моторні навички Автоматизація звука С логопедичні схеми-завдання диктанти Логічні ігри інклюзія Голосні звуки Автоматизація звуків Автоматизація звука Ж Автоматизація Ш звуковий аналіз слова буклети Автоматизація звука З Антистрес звязне мовлення Конспекти занятть для дітей Конспект заняття ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї Диференціація звуків р-л вірші для масажу Су-Джок Дисграфія абетка-розмальовка гімнастика для очей відео-гра Автоматизація звука Р відеогра Словесні ігри індивідуальна робота Буквар звуконаслідування викликаємо голосні звуки викликаємо звуки аутизм Автоматизація Р автоматизація Р -ДР-ТР- Автоматизація звука Ч ІРЦ Пори року ЗНМ міжпівкульна взаємодія букви и-е інклюзія в дитячому садочку біоенергопластика воркшоп свистячі звуки


Друзі сайту
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б
Спільнота освітян УМІТИ ВЧИТИ


Пошук по сайту


Календар


Погода