Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог файлів »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
Продам авторські розробки [41]
Автоматизація, диференціація звуків [28]
Атестація педагогічних працівників [1]
Артикуляційні вправи [20]
Відео з практики, відео-ігри, фізкультхвилинки [18]
Відскановані посібники, методички [42]
Відсканований практичний матеріал, наочність, ігри [61]
Графомоторні навички [8]
Дисграфія [13]
Дислексія [1]
Скарбничка для батьків [11]
Презентації-теорія [45]
Презентації-практика [70]
Презентації-звязне мовлення [3]
Конспекти занять [73]
Словесні ігри [23]
Зразки документації [15]
Логоритміка [2]
Наочність для вивчення віршів [3]
Практичний матеріал:лексика,граматика [6]
Методичні розробки [6]
Виховні заходи [3]
Притчі, усміхніться [2]
Абетка [1]
Звуконаслідування, викликання звуків [2]
Для ІРЦ [2]
Про логопеда [1]


Порадити друзям


МИ НА Facebook


Моя кнопка



Лічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz


Головна » Файли » Конспекти занять

Переглянути
31.08.2013, 23:14

     «Автоматизація звука Л в словах»    3 клас

 

Мета: закріплювати звук [Л] в словах, розвивати увагу, логічне мислення, память, виховувати любов до занять з розвитку мовлення, бажання красиво говорити.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

 

І. Організаційний момент

 Логопед: Продзвенів дзвінок,

                Починається урок.

                З чого нам його почати?

Діти: Скоромовку розказати.

Логопед: Поправляєм язички,

                Щоб не плутались значки.

                Перший ряд вже починає-

                Скоромовку промовляє.

І ряд: Клен листочки золотить –

           Це осіння гарна мить.

Логопед: Другий ряд теж не дрімає

                І швиденько промовляє:

ІІ ряд: Листопад, листопад

            Пада з неба дощ і град.

            Опадає жовтий лист –

            То почався падолист.

Логопед: Добре, діти! Яка ж зараз пора року?

Діти: Осінь.

Логопед:Коли буває листопад або падолист?

Діти: Восени.

Логопед: Правильно, настала осінь, вже холодно, йдуть дощі, опадає листя. А нам так хочеться тепла...

 

ІІ. Основна частина.

 

Логопед: Тема нашого заняття « Звук [Л] в словах».

Чи любите ви мультики? Послухайте пісню.

(Звучить пісенька Черепахи з мультфільма « Про Левеня і Черепаху»)

Герої якого мультика співали цю пісеньку? Хто вони один для одного? (Друзі). Але ці друзі загубили один одного і тепер сумують. Давайте допоможемо Левенятку знайти Черепаху! Для цього нам потрібно готуватися у далеку подорож. Вона цікава і небезпечна, тому беремо з собою тільки сміливих, кмітливих і дружніх дітей. Чи є такі серед вас?

 Але перед тим, як нам відправитися у подорож, треба приготуватися.

Ітак, розминка!

  Поміркуємо! Якщо хтось хоче навчитися віртуозно грати на піаніно, яку частину тіла йому треба тренувати найстаранніше?(пальцями пограти на піаніно). А якщо хтось хоче стати боксером(побоксувати), штангістом (руками з усиллям попіднімати штангу), велосипедистом? (ногами покрутити педалі)

 А що ми маємо тренувати, якщо хочемо навчитися правильно, чітко вимовляти звуки? (мовленнєві органи). Повторимо їх назви( губи, зуби, язик, тверде піднебіння, м’яке піднебіння, маленький язичок). Тож, саме час потренувати наші мовленнєві органи, зробити артикуляційну гімнастику.

 

 

 Вправи для щелепи:

 

          « Печера»                                              «Бегемот»

Рожеві двері  у моїй печері,                       Позіхає бегемот,

Білі звіри там сидять,                                 широко відкривши рот,

 Що не дам – усе зїдять.                            позіхати бегемоту- нелегка робота.

        «Вперта щелепа»

Вперта щелепа, впертий кулак,

Хто з них сильніший, дізнатися як?

 

Вправи для губ:

 

«Смачне варення»                                              «Грибочок»                    

Ми варення скуштували,                 Ось грибочок-сироїжка,

 Потім губи облизали.                      Зверху - шляпка, знизу – ніжка.                                                                                                                                                                                          

«Гойдалка»                                                             «Індик»

Ми на гойдалці гойдались,               По губі стучить язик:

Піднімались, опускались,                - Блл! Блл! Блл!,- мов той індик.

Як летіли вгору, ух,                                                «Маляр»

Перехоплювало дух.                          Наче маляром працюю

                                                              Піднебіння побілю я.             

Дихальні вправи:

«Духмяний чай»                                                      «Фокус»

Ти чай духмяний любиш пити?             Хочу фокус показати –

Спочатку його треба остудити.              З язика зроблю «лопату»,

 «Вітер»                                                    Потім «чашечку» складу,

Сильний, дужий вітер дме,                     Через «чашечку»дмухну.

До землі дерева гне.                                 Полетіла вгору вата –

                                                                    Вмію «фокус» показати.

 

Давайте пригадаємо,яке положення приймають органи мовлення при вимові звуку [Л].(Таблиця 12). Звуконаслідування (як гуде літак)

Ну, я вважаю, що всі готові до подорожі, тож, рушаємо!

І перша наша зупинка – це острів Папуг. І зустрічає нас папуга Володя. У нього для нас завдання, назвати малюнки на таблиці і визначити місце звука [Л] в слові.

Лампочка, лижі, лисиця, лось, лама, лимон, листок, лопата, ложки, лак.

Добре, Володя каже, що бачив, як наша Черепаха поплила в бік острова Бегемотів. І вирушаємо саме туди.

Ітак, ми на острові Бегемотів. Нас зустрічає бегемотик Ласунчик. Давайте спитаємо у нього, чи бачив він Черепаху? Він каже, що скаже нам, якщо ми з ним пограємо в гру «Спіймай звук». Я буду називати слова, а ви коли почуєте звук [Л] повинні плескати в долоні.

Левеня, острів, Ласунчик, слон, діти, школа, болото, річка, гілка, море, клас, Сергій, Микола, лежати, сонце, яблуко, Ганна, листопад.

Добре, Ласунчик задоволений, каже, що бачив Черепаху. Вона пропливала поруч з островом Білок. Тож, рушаємо туди.

Ітак, ми на острові Білок і нас вітає білченя Лапка. Хоче пригостити нас горішками, але перед тим, як їх скуштувати, треба нам руки розімяти і зробити пальчикову гімнастику.

«Покатаємо горішки» ( покатати горішок по парті правою, лівою долонею, між долоней, попередавати горішок з одного кулачка в другий, знов покатати між двома долонями)

«Бегемот»

Є в звіринці бегемот –

Превеликий в нього рот.              Розкривати долоню, немов це рот, скрести

Із корита їсть квасолю,               пальцями по столу, знову «відкривати рота».

Буряки і бараболю.

Їсть капусту і горох,-

Все поїсть, поїсть за трьох.

Та й роззявить знову рот

Превеликий бегемот.

«Черепаха»

Ось черепаха луки дісталась,              Ліва долоня накриває тильний бік правої

Стежкою разом з будинком повзла.   руки. Перебираючи пальцями, «черепаха

Раптом маленька тваринка злякалась, повзе». На останньому рядку –

Мить – і нема: то вона вже сховалась.  «зупинилась», пальці сховались.

 

-Молодці! Лапка підказує нам, що бачила, як черепаха прямувала у бік острова Котів. Подивіться і відповідайте так чи ні:

В нього пухнасті лапи? (Так)

Його тулуб вкритий пірям? (Ні)

В нього гострі кігті? (Так)

У ньго є дзьоб? (Ні)

Він ловить мишей? (Так)

Він вміє літати? (Ні)

В нього пухнастий хвіст? (Так)

Так хто це, діти? (Кіт)

Це котик Плямка. І для кмітливих і розумних дітей у нього є завдання. Поміркуйте, на що схожа буква Л. (Малюнки: курінь, хобот слона, дресерувальник з батогом)

 Гляньте на малюнок мій                         

 Буква Л – як той курінь.

 Дресерувальник               

 Буквою маше,

 А перед ним

 Конячка скаче.                                                                  

 

Люди, бачите слона?

Хобот є. Нога видна.

 

Хвилинка каліграфії: Прописати рядочок букви Л.

 

Плямка каже, що нам треба у бік острова Мавп. Тож рушаємо туди. І нас зустрічає мавпочка Леся.

Вона хоче пограти з нами в гру «Доскажи слівце».

 

Ло, ло, ло – в Африці завжди ... тепло.    Крокуємо на місті.

Ли, ли, ли – на плоту ми всі ... плили.     Робити «хвилі» руками.

Ла, ла, ла – в морі плаває ... акула.Скласти руки,робити хвилясті рухи вперед.

Ло, ло, ло – піднімали ми ... весло.          Імітація греблі веслами.

Ли, ли, ли – глибоко пірнали ...ми.           Присідання.

Ло, ло, ло – діло в нас на лад ... пішло.    Плескати в долоні, крокуючи.

А тепер теж саме зробимо з рухами.

Молодці!  Виявляється, Черепаха прямувала на свій рідний острів! І Леся підказує, що вона бачила її саме там.

Ось і закінчилася наша подорож, друзі – Левеня і Черепаха – знову разом! Ви - молодці, тепер можемо трохи відпочити.

 

Логоритмічна гра «На сонечку».

 

Мета: зняття розумової напруги, розвиток саморегуляції мязового тонусу, уяви. (Релаксаційна музика).

Закрийте очі і уявіть, що ви – маленькі черепашки, лежете на жовтому пісочку біля прозорого струмочка. Гріє сонечко, черепашкам тепло і добре. Ручки, ніжки розслаблені, шийка мяка. Раптом зявилася холодна хмара і закрила сонечко. Черепашкам стало холодно й незатишно. Вони сховали ручки, ніжки, шийку в панцир (діти сильно напружують спинку, злегка згибаючи її, зображуючи панцир, а також напружують шию, руки і ноги, ніби втягуючи їх під панцир (5-10 сек.). Та ось хмара відлетіла, визирнуло сонечко, знову тепло, затишно. Черепашки зігрілися, шия, ручки, ніжки зігрілися, стали мякими, знову зявилися з-під панциру, спина розслабляється.

 

             Відгадування загадок

Малого я зросту,

Тонка і гостра.

Носом шляхи собі шукаю,

За собою хвіст тягаю. ( Голка)

З рогами, а не коза,

Є сідло, а не кінь,

З педалями, а не рояль,

З дзвоником, а не двері. ( Велосипед)

Сяє груша ця, як сонце,

Має вуса й шапочку.

Відгадайте, діти, що це?

Електрична ... ( Лампочка)

 

Мию, мию без жалю,

Мию там де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну. (Мило)

Ходить він покилимах,

Водить носом по кубах.

Де пройшов – пилу немає.

Пил, сміття він поглинає. (Пилосос)

Є у мене вірний друг,

Має він чудовий слух

І говорить голосами

Моїх друзів, тата й мами.

Як же звати мого друга?

- Всім відомо,це папуга!

- Помиляєшся, Антон,

Зветься друг мій ... (Телефон)

Маю чотири ноги,

Ще й гарну шапку.

В полотно мене вбирають,

Їсти й пити заставляють. (Стіл)

 

Сюрпризний момент (вручення дітям подарунків).

 

ІІІ. Підсумок заняття.

Категорія: Конспекти занять | Додав: Juliya | Теги: Конспекти занять для дітей
Переглядів: 2139 | Завантажень: 96
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


Сертифікат
Вартість сертифікату 20 грн.


Пошук за тегами
агресивна дитина rлюкофон rлюкофон у логопедичній практиці затримка мовного розвитку Кубики історій гіперактивна дитина логопедичне заняття поради батькам Логопедичний масаж автоматизація звука Л практичний посібник Документація вчителя-логопеда бінарні заняття професії в картинках Алалія Алалия алалія моторна Автоматизація звука Р Диференціація С-Ш Глюкофон глюкофрн у логопедії Методичні посібники Навчальні посібники звязне мовлення логічні ігри Артикуляційна гімнастика Скарбничка для батьків буклети Ігри з буквами Конспекти занять для дітей Презентації дидактичні ігри готуємо руку до письма заняття Гра Дислексія Посібник Мнемотаблиці мовленнєвий розвиток Дисграфія Словесні ігри Конспект заняття логопедична гра Зондовий масаж Автоматизація звука С Оптична дисграфія Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків дидактична гра Алфавит логопедичний зошит автоматизація звука Ш ІКТ види переказу буклет виховні заходи Диференціація звуків С-Ш Мнемотехника відео артикуляції звуків Використання сенкану атестація педагогічних працівників графо-моторні навички логопедичні схеми-завдання Диференціація звуків р-л ІРЦ ЗНМ Автоматизація звука Ж Автоматизація звука З інклюзія Голосні звуки звуковий аналіз слова Автоматизація звуків Автоматизація Ш антистрес Конспекти занятть для дітей пори року ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї вірші для масажу Су-Джок абетка-розмальовка гімнастика для очей відео-гра відеогра індивідуальна робота аутизм звуконаслідування Буквар викликаємо голосні звуки викликаємо звуки Автоматизація Р автоматизація Р -ДР-ТР- міжпівкульна взаємодія Автоматизація звука Ч букви и-е інклюзія в дитячому садочку біоенергопластика Презентація воркшоп свистячі звуки


Друзі сайту
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б
Спільнота освітян УМІТИ ВЧИТИ


Пошук по сайту


Календар


Погода