Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог статей »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
для вчителів, педагогів, студентів [21]Різні статті [2]для батьків [22]


Відео-поради


Портал у конкурсах
BannerFans.com Рейтинг образовательных сайтов mega-talant.com
https://mega-talant.com/


Порадити друзям


МИ НА Facebook


Моя кнопкаБезкоштовно SMSЛічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz
Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
и olena_slavinska


Головна » Статті » Консультації, статті » для вчителів, педагогів, студентів

Організація художньо-мовленнєвої діяльності

Одним із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток  мовлення дітей у логопедичній групі є використання художньо-мовленнєвої діяльності .

 Це особливий вид , який органічно поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, поетику, живопис, музику та літературу. Він допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликаючи естетичні почуття та емоції в ході театралізованого дійства.
         Усю роботу ми проводимо як на спеціальних заняттях,так і у повсякденному житті.

Педагоги групи- логопед та вихователі- тісно співпрацюють , прагнуть створення єдиного підходу в корекційно-виховній роботі . Цьому сприяє створення спільного плану роботи.

 У ньому можна виділити чотири провідних складових;

1)    сприймання на слух та розуміння дітьми змісту художніх творів;

 2)    відтворення змісту і виконавча діяльність (декламування, відповіді на запитання, переказування, бесіда за ілюстраціями, узагальнюючі бесіди, читання за ролями тощо);

3)    театралізована діяльність (інсценування, театральні вистави);

 4)    творчо-імпровізаторська діяльність (ігри-драматизації, ігри за сюжетами літературних творів, словесно-поетична творчість).

           Займаючись з дітьми педагоги групи намагаються  прилучати дітей до слухання, вивчення напам'ять та розігрування малих поетичних фольклорних творів. Організовуємо тематичні вечори розваг, присвячені українській народній творчості (фольклорні заняття). Ознайомлюємо  дітей з щедрівками, колядками, посівалками, спонукаємо запам'ятовувати їхній зміст, розігрувати "різдв'яні розваги".

Стимулюємо  до самостійного загадування загадок у відповідних побутових та життєвих ситуаціях. Вчимо  розуміти зміст приказок, прислів'їв, співвідносити їх з реальними життєвими ситуаціями.

Продовжуємо знайомити дітей з новими соціально-побутовими та фантастичними казками. Вчимо розуміти, сприймати виразні засоби казки: фантастичні перетворення, чарівні речі,  повтори, вставні пісеньки, зачини, кінцівки. Розуміти, що казка - це фантастика, олюднення тварин, речей. Знати напам'ять кілька зачинів, кінцівок, самостійно їх використовувати в процесі розповідання знайомих казок. Відповідати на запитання за змістом казки, самостійно розповідати знайомі казки у вільний час; висловлювати своє ставлення до героїв казок, оцінювати їхні вчинки. Впізнавати назву казки за описом героїв, ілюстраціями та уривками з тексту казки (казкові вікторини).  Ознайомлюємо з народними казками інших народів.

       Читаємо дітям твори українських класиків літератури та сучасних українських письменників.

        Залучаємо  дітей до тривалого чергування (впродовж тижня) в куточку книги; влаштовуємо "групову бібліотеку", залучаємо дітей до роботи в ній.

 При читанні  дітям казки та казкових сюжетів-сценаріїв використовуємо ілюстрації, репродукції, презентації, фотографії.

Театралізована діяльність у дошкільному віці - один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості дитини. Вона сприяє розвитку у дошкільнят фантазії, виникнення у їхній уяві яскравих образів літературних героїв, казкових персонажів. Крім того, малюки вдаються до виразного втілення психологічних особливостей персонажів, самостійно добирають для них засоби мовленнєвої інтонації та зовнішньої виразності ( виразні рухи: рук - жести, обличчя - міміка, всього тіла - пантоміміка).

 Стан мовленнєвих умінь та навичок у дітей логопедичної групи безпосередньо пов'язаний зі станом розвитку дрібної моторики пальців рук. Саме тому, пальчикова гімнастика та розвиток дрібної моторики набуває особливого корекційного спрямування. Основним обєктом, що забезпечує дитині можливість самовираження , накопичення досвіду та його корекції в процесі самостійної гри тривалий час , є ляльки, які роблять можливим безпосереднє вираження почуттів .

          Завдання лялькотерапії в корекційно-виховній роботі – не лише вдосконалення дрібної моторики руки і координації рухів, а й вирішення корекційних завдань із подолання фонетико-фонематичного чи загального недорозвитку мовлення. За допомогою ляльки дитина краще засвоює і навчальний матеріал, і різні способи вираження емоцій, почуттів, станів,рухів, які у звичайному житті з яких-небудь причин дитина не може або не дозволяє собі проявляти . У своїй роботі ми використовуємо рукотворні пальчикові ляльки та ляльки – рукавички .

Так як ми працюємо з дітьми середнього та старшого дошкільного віку, ми систематично організовуємо  ігри-драматизації та імпровізації (розігрування сюжету без попередньої підготовки). Традиційно використовуємо в роботі з дітьми різні види театрів: настільний, тіньовий, пальчиковий, ляльковий,театр масок.
Театрально-ігрове дійство об’єднує велику кількість дітей. Вони – режисери і артисти, костюмери й гримери, вони ж і глядачі . На добрих вчинках дитина виховується, вчиться аналізувати власну поведінку, розуміти своїх однолітків, дорослих. Діти відчувають особливе задоволення від результату своєї діяльності.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: для вчителів, педагогів, студентів | Додав: inecca (20.07.2014)
Переглядів: 1591 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


АНОНС
II-я МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО АУТИЗМУ «ОТКРЫВАЯ ДВЕРИ»!

3-4квітня 2018року в м. Київ відбудеться ІІ-га міжнародна науково - практична конференція «Проблеми навчання, виховання та корекції розвитку дітей з аутистичними та інтелектуальними порушеннями в інклюзивних закладах освіти»Сертифікат
Вартість сертифікату 15 грн. або 60 руб


Пошук за тегами
агресивна дитина затримка мовного розвитку гіперактивна дитина поради батькам дислексия логопедичне заняття Диференціація С-Ш Навчальні посібники довідник Артикуляційна гімнастика Логопедичний масаж практичний посібник Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Професії в картинках Алалія Алалия алалія моторна Життєве та педагогічне кредо Заикание затримка психічного розвитку Логічні ігри Методичні посібники звязне мовлення буклети Скарбничка для батьків графо-моторні навички Ігри з буквами Дидактичні ігри Готуємо руку до письма презентації заняття Гра Автоматизація звука Р Ізографи Посібник мовленнєвий розвиток Зондовий масаж Автоматизація звука С Диференціація звуків С-Ш Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків займенники Диференціація звуків с-з Диференціація свистячих та шиплячих алфавит Дыхательная гимнастика по Стрельник Логопедичний зошит логопедична гра Мнемотаблиці граматика Оптична дисграфія ікт види переказу графічні символи буклет виховні заходи диференціація с-ц Дисграфія Мнемотехника Дислексія відео артикуляції звуків Використання сенкану автоматизація звука Л діти з особливими потребами атестація педагогічних працівників логопедичні схеми-завдання диференціація п-б диференціація т-д диференціація г-х дидактична гра ЗНМ Автоматизація звука Ж звук ж граматичні категорії диктанти Автоматизація звука З автоматизація звука Ш інклюзія Голосні звуки звук Рь Автоматизація звуків Конспект заняття диференціація звуків Ч-Ц Словесні ігри Звукові хатинки Автоматизація Ш звуковий аналіз слова зимуючі птахи Антистрес Конспекти занятть для дітей дрібна моторика ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї Диференціація звуків р-л вірші для масажу Су-Джок звуки раннього та середнього онтоге Конспекти занять для дітей абетка-розмальовка


Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків.


...


Друзі сайту
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б


Пошук по сайту


Календар


Погода