Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог статей »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
для вчителів, педагогів, студентів [24] Різні статті [2] для батьків [22]


Порадити друзям


МИ НА Facebook


Моя кнопкаЛічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz


Головна » Статті » Консультації, статті » для вчителів, педагогів, студентів

Організація художньо-мовленнєвої діяльності

Одним із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток  мовлення дітей у логопедичній групі є використання художньо-мовленнєвої діяльності .

 Це особливий вид , який органічно поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, поетику, живопис, музику та літературу. Він допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликаючи естетичні почуття та емоції в ході театралізованого дійства.
         Усю роботу ми проводимо як на спеціальних заняттях,так і у повсякденному житті.

Педагоги групи- логопед та вихователі- тісно співпрацюють , прагнуть створення єдиного підходу в корекційно-виховній роботі . Цьому сприяє створення спільного плану роботи.

 У ньому можна виділити чотири провідних складових;

1)    сприймання на слух та розуміння дітьми змісту художніх творів;

 2)    відтворення змісту і виконавча діяльність (декламування, відповіді на запитання, переказування, бесіда за ілюстраціями, узагальнюючі бесіди, читання за ролями тощо);

3)    театралізована діяльність (інсценування, театральні вистави);

 4)    творчо-імпровізаторська діяльність (ігри-драматизації, ігри за сюжетами літературних творів, словесно-поетична творчість).

           Займаючись з дітьми педагоги групи намагаються  прилучати дітей до слухання, вивчення напам'ять та розігрування малих поетичних фольклорних творів. Організовуємо тематичні вечори розваг, присвячені українській народній творчості (фольклорні заняття). Ознайомлюємо  дітей з щедрівками, колядками, посівалками, спонукаємо запам'ятовувати їхній зміст, розігрувати "різдв'яні розваги".

Стимулюємо  до самостійного загадування загадок у відповідних побутових та життєвих ситуаціях. Вчимо  розуміти зміст приказок, прислів'їв, співвідносити їх з реальними життєвими ситуаціями.

Продовжуємо знайомити дітей з новими соціально-побутовими та фантастичними казками. Вчимо розуміти, сприймати виразні засоби казки: фантастичні перетворення, чарівні речі,  повтори, вставні пісеньки, зачини, кінцівки. Розуміти, що казка - це фантастика, олюднення тварин, речей. Знати напам'ять кілька зачинів, кінцівок, самостійно їх використовувати в процесі розповідання знайомих казок. Відповідати на запитання за змістом казки, самостійно розповідати знайомі казки у вільний час; висловлювати своє ставлення до героїв казок, оцінювати їхні вчинки. Впізнавати назву казки за описом героїв, ілюстраціями та уривками з тексту казки (казкові вікторини).  Ознайомлюємо з народними казками інших народів.

       Читаємо дітям твори українських класиків літератури та сучасних українських письменників.

        Залучаємо  дітей до тривалого чергування (впродовж тижня) в куточку книги; влаштовуємо "групову бібліотеку", залучаємо дітей до роботи в ній.

 При читанні  дітям казки та казкових сюжетів-сценаріїв використовуємо ілюстрації, репродукції, презентації, фотографії.

Театралізована діяльність у дошкільному віці - один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості дитини. Вона сприяє розвитку у дошкільнят фантазії, виникнення у їхній уяві яскравих образів літературних героїв, казкових персонажів. Крім того, малюки вдаються до виразного втілення психологічних особливостей персонажів, самостійно добирають для них засоби мовленнєвої інтонації та зовнішньої виразності ( виразні рухи: рук - жести, обличчя - міміка, всього тіла - пантоміміка).

 Стан мовленнєвих умінь та навичок у дітей логопедичної групи безпосередньо пов'язаний зі станом розвитку дрібної моторики пальців рук. Саме тому, пальчикова гімнастика та розвиток дрібної моторики набуває особливого корекційного спрямування. Основним обєктом, що забезпечує дитині можливість самовираження , накопичення досвіду та його корекції в процесі самостійної гри тривалий час , є ляльки, які роблять можливим безпосереднє вираження почуттів .

          Завдання лялькотерапії в корекційно-виховній роботі – не лише вдосконалення дрібної моторики руки і координації рухів, а й вирішення корекційних завдань із подолання фонетико-фонематичного чи загального недорозвитку мовлення. За допомогою ляльки дитина краще засвоює і навчальний матеріал, і різні способи вираження емоцій, почуттів, станів,рухів, які у звичайному житті з яких-небудь причин дитина не може або не дозволяє собі проявляти . У своїй роботі ми використовуємо рукотворні пальчикові ляльки та ляльки – рукавички .

Так як ми працюємо з дітьми середнього та старшого дошкільного віку, ми систематично організовуємо  ігри-драматизації та імпровізації (розігрування сюжету без попередньої підготовки). Традиційно використовуємо в роботі з дітьми різні види театрів: настільний, тіньовий, пальчиковий, ляльковий,театр масок.
Театрально-ігрове дійство об’єднує велику кількість дітей. Вони – режисери і артисти, костюмери й гримери, вони ж і глядачі . На добрих вчинках дитина виховується, вчиться аналізувати власну поведінку, розуміти своїх однолітків, дорослих. Діти відчувають особливе задоволення від результату своєї діяльності.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: для вчителів, педагогів, студентів | Додав: inecca (20.07.2014)
Переглядів: 2553 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


Сертифікат
Вартість сертифікату 15 грн. або 60 руб


Пошук за тегами
мовленнєвий розвиток агресивна дитина гіперактивна дитина поради батькам Ігри з буквами практичний посібник Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Професії в картинках Алалия алалія моторна Диференціація С-Ш затримка мовного розвитку Логопедичний масаж Методичні посібники Навчальні посібники Логічні ігри Скарбничка для батьків Конспекти занять для дітей Дидактичні ігри Готуємо руку до письма звязне мовлення заняття презентації Гра Дислексія Посібник Мнемотаблиці Словесні ігри Зондовий масаж Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків алфавит Логопедичний зошит граматика ікт види переказу буклет графічні символи виховні заходи Диференціація звуків С-Ш дидактична гра Мнемотехника Дисграфія відео артикуляції звуків Використання сенкану Оптична дисграфія атестація педагогічних працівників графо-моторні навички Автоматизація звука С логопедична гра логопедичні схеми-завдання логопедичне заняття автоматизація звука Л Автоматизація звука Ж граматичні категорії Автоматизація звука З автоматизація звука Ш Голосні звуки звуковий аналіз слова Автоматизація звуків Автоматизація Ш буклети диктанти Антистрес Конспект заняття ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї Диференціація звуків р-л вірші для масажу Су-Джок Алалія абетка-розмальовка гімнастика для очей відео-гра Автоматизація звука Р відеогра індивідуальна робота звуконаслідування Буквар викликаємо голосні звуки викликаємо звуки інклюзія аутизм Автоматизація Р автоматизація Р -ДР-ТР- Конспекти занятть для дітей міжпівкульна взаємодія Автоматизація звука Ч Пори року ЗНМ Графомоторні навички букви и-е ІРЦ інклюзія в дитячому садочку Артикуляційна гімнастика біоенергопластика Презентація воркшоп свистячі звуки


Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків


Друзі сайту
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б
Спільнота освітян УМІТИ ВЧИТИ


Пошук по сайту


Календар


Погода