Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог статей »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
для вчителів, педагогів, студентів [24] Різні статті [2] для батьків [22]


Порадити друзям


МИ НА Facebook


Моя кнопкаЛічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz


Головна » Статті » Консультації, статті » для батьків

Консультація для батьків "Що таке ЗПР?"

Консультація для батьків

Діагноз "затримка психічного розвитку" найчастіше ставить батьків дитини перед несподіваними, а часом і серйозними проблемами. Перший час вони розгублені,  пригнічені, без кінця ставлять  собі ті самі болючі питання: "Чому це трапилося саме з моєю дитиною? Що ж робити далі?".

Лікарі часто  ставлять цей діагноз   дітям, у  період від 3 до 6 років. Але якщо діагноз підтвердиться, то зневірятися не варто. Спільна робота дефектологів, логопедів, вихователів і батьків обов'язково допоможе дитині впоратися з його проблемою!

 

Чому виникає ЗПР?

Причини біологічного характеру:

 • Проблеми під час вагітності
 • Сильні токсикози, лікування сильнодіючими ліками, погроза переривання вагітності, резус-конфлікт, інфекційні хвороби матері
 • Важкі пологи
 • Гіпоксія дитини під час пологів, застосування щипців, кесарев розтин
 • Мінімальна мозкова дисфункция
 • Хворобливість і ослаблення дитини, недоношенність
 • Генетична схильність

Причини соціального характеру:

Як правило, діагноз ЗПР особливо розповсюджений у родинах з недостатнім матеріальним і інтелектуальним рівнем, де мало займаються вихованням і розвитком підростаючого покоління, діти часто відстають у психічному й розумовому розвитку. У неблагополучних родинах часто обмежуються задоволенням біологічних потреб дитини, а про необхідність читати з ним книги, малювати, навіть не підозрюють. Потім у масових дитячих садках, де одна вихователь на 30 дітей, така дитина знову ж виявляється нікому не потрібною. Так проблема нашаровується на проблему й при загальній байдужості дорослих дитина згодом не може впоратися зі шкільною програмою.

Які ознаки затримки психічного розвитку?

 • У дітей зі ЗПР відзначаються знижена працездатність, психомоторне розгальмування, збудливість, гіперактивність, імпульсивність, а також тривоги, агресії.
 • Недостатній обсяг знань і сповільнений темп сприймання й переробки інформації
 • Незрілість мислення, не аналізує, що бачить навколо.
 • Нездатність зосередитися, порушення уваги (нестійкість)
 • Порушення пам'яті (обмежена в обсязі й неміцна)
 • Низький рівень мовного розвитку. Дитина виявляється не в змозі побудувати короткий зв'язний переказ розповіді, казки, а будує лише окремі й нерідко неписьменні фрази.

Як допомогти дитині зі ЗПР?

Виховання в родині дитини зі ЗПР - відповідальне завдання, тому що найважливішим у процесі виховання будь-яких дітей, і особливо дітей зі ЗПР, є розуміння стану дитину насамперед  батьками. Важливо зрозуміти, що дитина зі ЗПР навчається повільніше інших дітей. Але для того, щоб досягтися найкращих результатів, потрібно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців ( педагогові-дефектологові й, якщо потрібно, до лікаря-психоневрологові), якомога раніше почати продумане й цілеспрямоване виховання й навчання, створити всі необхідні умови в родині, які відповідають стану дитини.

 

З дітьми необхідно постійно спілкуватися, проводити заняття, виконувати рекомендації педагога. Більше часу слід приділяти ознайомленню з навколишнім світом: ходити з дитиною  в зоопарк, на дитячі свята, розглядати з ним книжки, картинки, складати різні історії, частіше дитині розповідати про те, що ви робите, залучати його до посильної праці. Важливо також навчити дитину грати з іграшками й іншими дітьми.

Головне - батьки повинні оцінити можливості дитини і його успіхи, помітити прогрес (нехай незначний), а не думати, що,  подорослішав, він сам усьому навчиться. Тільки спільна робота педагогів і родини піде дитині із затримкою психічного розвитку на користь і приведе до позитивних результатів.

Як розпізнати ЗПР?

У ранньому дитячому віці таке маля чимсь відрізняється від своїх однолітків. Наприклад, в 3 року він не вимовив ще ні слова.

 

 Інші діти говорять, читають вірші, малюють, ліплять із пластиліну вже в 1.5 року. ЗПР – прикордонний стан між нормою й розумовою відсталістю. На відміну від олігофренії, при якій спостерігається стійке загальне недорозвинення психіки, у дітей зі ЗПР недорозвинення вищих психічних функцій носить тимчасовий і вповільнений темп розвитку. Дітям зі ЗПР можна допомогти, якщо вчасно звернути увагу на проблему.

Перші тривоги в батьків відносно розвитку дітей звичайно виникають, коли дитина пішла в дитячий садок, у школу, і коли вихователі, учителі відзначають, що він не засвоює навчальний матеріал. Але й тоді деякі батьки вважають, що з педагогічною роботою можна почекати, що дитина з віком самостійно навчиться правильно говорити, відіграти, спілкуватися з однолітками. Тоді переведення в коррекционний клас не уникнути. У таких випадках своєчасна допомога дитині зі ЗПР дозволить уникнути подальших порушень і відкриє більше можливостей для його розвитку. Багато в чому від батьків залежить, чи буде дитина нормально й успішно вчитися. Батьки й фахівці повинні разом працювати з дитиною.

 

Завантажити : https://cloud.mail.ru/public/84d3/hRuZuvuDA

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: для батьків | Додав: sebyadlia2016 (16.01.2017)
Переглядів: 2236 | Теги: затримка психічного розвитку | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


Сертифікат
Вартість сертифікату 15 грн. або 60 руб


Пошук за тегами
мовленнєвий розвиток агресивна дитина гіперактивна дитина поради батькам Ігри з буквами практичний посібник Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Професії в картинках Алалия алалія моторна Диференціація С-Ш затримка мовного розвитку Логопедичний масаж Методичні посібники Навчальні посібники Логічні ігри Скарбничка для батьків Конспекти занять для дітей Дидактичні ігри Готуємо руку до письма звязне мовлення заняття презентації Гра Дислексія Посібник Мнемотаблиці Словесні ігри Зондовий масаж Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків алфавит Логопедичний зошит граматика ікт види переказу буклет графічні символи виховні заходи Диференціація звуків С-Ш дидактична гра Мнемотехника Дисграфія відео артикуляції звуків Використання сенкану Оптична дисграфія атестація педагогічних працівників графо-моторні навички Автоматизація звука С логопедична гра логопедичні схеми-завдання логопедичне заняття автоматизація звука Л Автоматизація звука Ж граматичні категорії Автоматизація звука З автоматизація звука Ш Голосні звуки звуковий аналіз слова Автоматизація звуків Автоматизація Ш буклети диктанти Антистрес Конспект заняття ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї Диференціація звуків р-л вірші для масажу Су-Джок Алалія абетка-розмальовка гімнастика для очей відео-гра Автоматизація звука Р відеогра індивідуальна робота звуконаслідування Буквар викликаємо голосні звуки викликаємо звуки інклюзія аутизм Автоматизація Р автоматизація Р -ДР-ТР- Конспекти занятть для дітей міжпівкульна взаємодія Автоматизація звука Ч Пори року ЗНМ Графомоторні навички букви и-е ІРЦ інклюзія в дитячому садочку Артикуляційна гімнастика біоенергопластика Презентація воркшоп свистячі звуки


Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків


Друзі сайту
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б
Спільнота освітян УМІТИ ВЧИТИ


Пошук по сайту


Календар


Погода