Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог статей »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
для вчителів, педагогів, студентів [18]Різні статті [2]для батьків [21]


Відео-поради


Портал у конкурсах
конкурс сайтов
BannerFans.com Рейтинг образовательных сайтов mega-talant.com
https://mega-talant.com/


Порадити друзям


Моя кнопкаБезкоштовно SMSЛічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz
Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
и npk29107


Головна » Статті » Консультації, статті » для батьків

Консультація для батьків "Що таке ЗПР?"

Консультація для батьків

Діагноз "затримка психічного розвитку" найчастіше ставить батьків дитини перед несподіваними, а часом і серйозними проблемами. Перший час вони розгублені,  пригнічені, без кінця ставлять  собі ті самі болючі питання: "Чому це трапилося саме з моєю дитиною? Що ж робити далі?".

Лікарі часто  ставлять цей діагноз   дітям, у  період від 3 до 6 років. Але якщо діагноз підтвердиться, то зневірятися не варто. Спільна робота дефектологів, логопедів, вихователів і батьків обов'язково допоможе дитині впоратися з його проблемою!

 

Чому виникає ЗПР?

Причини біологічного характеру:

 • Проблеми під час вагітності
 • Сильні токсикози, лікування сильнодіючими ліками, погроза переривання вагітності, резус-конфлікт, інфекційні хвороби матері
 • Важкі пологи
 • Гіпоксія дитини під час пологів, застосування щипців, кесарев розтин
 • Мінімальна мозкова дисфункция
 • Хворобливість і ослаблення дитини, недоношенність
 • Генетична схильність

Причини соціального характеру:

Як правило, діагноз ЗПР особливо розповсюджений у родинах з недостатнім матеріальним і інтелектуальним рівнем, де мало займаються вихованням і розвитком підростаючого покоління, діти часто відстають у психічному й розумовому розвитку. У неблагополучних родинах часто обмежуються задоволенням біологічних потреб дитини, а про необхідність читати з ним книги, малювати, навіть не підозрюють. Потім у масових дитячих садках, де одна вихователь на 30 дітей, така дитина знову ж виявляється нікому не потрібною. Так проблема нашаровується на проблему й при загальній байдужості дорослих дитина згодом не може впоратися зі шкільною програмою.

Які ознаки затримки психічного розвитку?

 • У дітей зі ЗПР відзначаються знижена працездатність, психомоторне розгальмування, збудливість, гіперактивність, імпульсивність, а також тривоги, агресії.
 • Недостатній обсяг знань і сповільнений темп сприймання й переробки інформації
 • Незрілість мислення, не аналізує, що бачить навколо.
 • Нездатність зосередитися, порушення уваги (нестійкість)
 • Порушення пам'яті (обмежена в обсязі й неміцна)
 • Низький рівень мовного розвитку. Дитина виявляється не в змозі побудувати короткий зв'язний переказ розповіді, казки, а будує лише окремі й нерідко неписьменні фрази.

Як допомогти дитині зі ЗПР?

Виховання в родині дитини зі ЗПР - відповідальне завдання, тому що найважливішим у процесі виховання будь-яких дітей, і особливо дітей зі ЗПР, є розуміння стану дитину насамперед  батьками. Важливо зрозуміти, що дитина зі ЗПР навчається повільніше інших дітей. Але для того, щоб досягтися найкращих результатів, потрібно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців ( педагогові-дефектологові й, якщо потрібно, до лікаря-психоневрологові), якомога раніше почати продумане й цілеспрямоване виховання й навчання, створити всі необхідні умови в родині, які відповідають стану дитини.

 

З дітьми необхідно постійно спілкуватися, проводити заняття, виконувати рекомендації педагога. Більше часу слід приділяти ознайомленню з навколишнім світом: ходити з дитиною  в зоопарк, на дитячі свята, розглядати з ним книжки, картинки, складати різні історії, частіше дитині розповідати про те, що ви робите, залучати його до посильної праці. Важливо також навчити дитину грати з іграшками й іншими дітьми.

Головне - батьки повинні оцінити можливості дитини і його успіхи, помітити прогрес (нехай незначний), а не думати, що,  подорослішав, він сам усьому навчиться. Тільки спільна робота педагогів і родини піде дитині із затримкою психічного розвитку на користь і приведе до позитивних результатів.

Як розпізнати ЗПР?

У ранньому дитячому віці таке маля чимсь відрізняється від своїх однолітків. Наприклад, в 3 року він не вимовив ще ні слова.

 

 Інші діти говорять, читають вірші, малюють, ліплять із пластиліну вже в 1.5 року. ЗПР – прикордонний стан між нормою й розумовою відсталістю. На відміну від олігофренії, при якій спостерігається стійке загальне недорозвинення психіки, у дітей зі ЗПР недорозвинення вищих психічних функцій носить тимчасовий і вповільнений темп розвитку. Дітям зі ЗПР можна допомогти, якщо вчасно звернути увагу на проблему.

Перші тривоги в батьків відносно розвитку дітей звичайно виникають, коли дитина пішла в дитячий садок, у школу, і коли вихователі, учителі відзначають, що він не засвоює навчальний матеріал. Але й тоді деякі батьки вважають, що з педагогічною роботою можна почекати, що дитина з віком самостійно навчиться правильно говорити, відіграти, спілкуватися з однолітками. Тоді переведення в коррекционний клас не уникнути. У таких випадках своєчасна допомога дитині зі ЗПР дозволить уникнути подальших порушень і відкриє більше можливостей для його розвитку. Багато в чому від батьків залежить, чи буде дитина нормально й успішно вчитися. Батьки й фахівці повинні разом працювати з дитиною.

 

Завантажити : https://cloud.mail.ru/public/84d3/hRuZuvuDA

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: для батьків | Додав: sebyadlia2016 (16.01.2017)
Переглядів: 384 | Теги: затримка психічного розвитку | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


АНОНС
Конкурс "Відео до уроку" «Учительський журнал on-line»

II-я МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО АУТИЗМУ «ОТКРЫВАЯ ДВЕРИ»!

з 31 жовтня – 2 листопада 10-й Інтернет-марафон“Інноваційні технології та методики освіти”

IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «ІНКЛЮЗІЯ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»
10 листопада 2017 р.Сертифікат
Вартість сертифікату 15 грн. або 60 руб


Пошук за тегами
агресивна дитина затримка мовного розвитку гіперактивна дитина дислексия Диференціація С-Ш Навчальні посібники поради батькам довідник Ігри з буквами Артикуляційна гімнастика практичний посібник Алалія Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Мнемотехника Професії в картинках Автоматизація звука Р Алалия алалія моторна ікт Життєве та педагогічне кредо презентації Заикание затримка психічного розвитку звязне мовлення Логічні ігри Методичні посібники буклети Скарбничка для батьків Конспекти занять для дітей Дидактичні ігри Готуємо руку до письма заняття Гра Ізографи Посібник мовленнєвий розвиток Словесні ігри Зондовий масаж Диференціація звуків С-Ш Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків займенники Диференціація звуків с-з Диференціація свистячих та шиплячих алфавит Дыхательная гимнастика по Стрельник Логопедичний зошит Мнемотаблиці граматика Оптична дисграфія автоматизація звука Ш види переказу графічні символи буклет виховні заходи Конспект заняття диференціація с-ц логопедична гра дидактична гра Дисграфія Дислексія відео артикуляції звуків Використання сенкану автоматизація звука Л діти з особливими потребами атестація педагогічних працівників графо-моторні навички Автоматизація звука С логопедичні схеми-завдання Диференціація звуків р-л диференціація п-б диференціація т-д логопедичне заняття диференціація г-х ЗНМ звук ж Логопедичний масаж граматичні категорії диктанти інклюзія Голосні звуки звук Рь Автоматизація звуків диференціація звуків Ч-Ц Звукові хатинки лінгвістичний тренажер карточки ПЕКС Автоматизація звука Ж звуковий аналіз слова Автоматизація Ш зимуючі птахи Автоматизація звука З Антистрес Конспекти занятть для дітей дрібна моторика казкотерапія ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї


Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків.


...


Друзі сайту
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б


Пошук по сайту


Календар


Погода