Ви увійшли якГость
Група "Гости"
Вітаю Вас
Гость
RSS
Вихід
 
 
Каталог файлів »
Меню сайту


Вхід на сайт


Знайти:
Продам авторські розробки [22]
Автоматизація, диференціація звуків [24]
Атестація педагогічних працівників [1]
Артикуляційні вправи [2]
Відео з практики, відео-ігри, фізкультхвилинки [6]
Відскановані посібники, методички [31]
Відсканований практичний матеріал, наочність, ігри [60]
Графомоторні навички [6]
Дисграфія [8]
Дислексія [1]
Скарбничка для батьків [9]
Презентації-теорія [42]
Презентації-практика [67]
Презентації-звязне мовлення [2]
Конспекти занять [49]
Словесні ігри [18]
Зразки документації [12]
Логоритміка [1]
Наочність для вивчення віршів [2]
Практичний матеріал:лексика,граматика [5]
Методичні розробки [4]
Виховні заходи [3]
Притчі, усміхніться [2]


Відео-поради


Портал у конкурсах
конкурс сайтов
BannerFans.com Рейтинг образовательных сайтов mega-talant.com
https://mega-talant.com/


Порадити друзям


Моя кнопкаБезкоштовно SMSЛічильник
Яндекс.Метрика Flag Counter


Online uCoz
Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
и npk29107


Головна » Файли » Відсканований практичний матеріал, наочність, ігри

Завантажити
06.06.2016, 23:00

 

                                          Передмова     

       Становлення сучасної освіти потребує постійного оновлення банку педагогічних методів і прийомів, які застосовує у своїй роботі вчитель початкових класів. В.О. Сухомлинський писав: « …Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, що народжує енергію до подолання труднощів, бажання вчитися» Успішне оволодіння дитиною  програмовим матеріалом неможливе без високорозвинених пізнавальних інтересів. А цього, в свою чергу, у вік високорозвинених технологій, важко досягти стандартними традиційними прийомами та видами робіт. Ця думка й спонукала автора збірки створити добірку нестандартних диктантів для учнів початкових класів. Адже диктанти – активна форма тренувальних вправ. Вона вимагає уваги, зосередженості, активної розумової діяльності. Диктанти є одним із найбільш ефективних засобів формування культури усного і писемного мовлення. А подані нижче нестандартні диктанти не тільки виконують навчальну  функцію, а й сприяють розвитку в учнів початкової школи інтересу до навколишнього світу, розширюють кругозір учнів, спонукають до творчості, сприяють розвитку в учнів продуктивного мислення.

       Мета цього посібника – формування в учнів орфографічних, комунікативних , навичок, навичок само- та взаємоконтролю, розширення кола знань дитини, виховання любові до рідного краю, працьовитості, бережного відповідального ставлення до природи.

       Далі пропонуються методичні настанови щодо проведення більшості нестандартних диктантів.

       Цим посібником можуть користуватися як вчителі початкових класів та вихователі ГПД так і батьки, які організовують з дитиною самостійну роботу.

  Диктанти-плутанки                                                                                           

       На дошці записані слова, у яких переставлені склади. А може навіть цілі речення. Діти, переставляючи склади, відтворюють і записують слова.

  Диктанти-асоціації

      Вчитель дає ключове слово, а діти добирають і записують слова, які асоціюються у них  в зв’язку із запропонованим вчителем словом.

  Диктанти « Блискавка»

      Для диктанту такого виду добираються речення короткі, на вивчені правила. Вчитель читає речення один раз, учні повторюють його і пишуть самостійно. Перевіряється диктант взаємно в парах, або звіряється зі зразком на дошці чи в підручнику. Матеріалом до цих диктантів можуть бути прислів’я та приказки. Такі диктанти сприяють розвитку слухової пам’яті, розвивають навички самоконтролю.

  Диктанти « Далі буде»

      Текст такого диктанту учні пишуть впродовж кількох уроків. Вчитель добирає текст таким чином, щоб він міг зацікавити дітей. Записується диктант логічно завершеними частинами. На наступному уроці перед записом нової частини, вчитель повторює попередньо записані частини тексту, щоб нагадати дітям зміст записаних частин.

 Загадкові диктанти

     Методика написання загадкового диктанту така: вчитель загадує загадки, учні відгадують їх і записують слова-відгадки. Потім перевіряють диктант (це може бути звірка з дошкою, взаємоперевірка в парах та інші види перевірки) і виконують інші завдання з матеріалами диктанту.

Далі пропонуються диктанти до різних тем, які вивчаються у початкових класах.

  Фразеологічні диктанти

      Матеріалом для цих диктантів є прислів’я, приказки, фразеологічні звороти, порівняння. Завдяки їм діти не тільки закріплюють вивчений граматичний матеріал, а й долучаються до багатющої скарбниці народної творчості. Форми проведення таких диктантів різноманітні: речення-добавлянки, словникові, вибіркові,творчі та інш.

 Диктанти-вірші

     Відчуття рими, логічне мислення фонематичний слух формують ці диктанти. Най простіший варіант диктанту – коли вчитель диктує рядки з віршів, а учні дописують тільки останнє слово в рядку. Як ось…

 Диктанти «Перевіряю себе»

     Діти пишуть текст під диктовку. Перевіряють написане, підкреслюють сумнівні для себе місця в тексті. Перевіряють себе, запитують у вчителя про написання того чи іншого слова, чи постановку розділового знака. Як варіант – учні виправляють помилки, користуючись словниками чи підручниками. Перевіряючи такі диктанти, вчитель враховує тільки не виправлені учнем помилки. Такі диктанти підвищують активність учнів, виробляють у них навички самоконтролю.

Диктанти-ігри

     Мовні ігри мають велике значення для розвитку мови й мислення учнів; вони активізують та розширюють їхній словниковий запас, привчають проводити аналітичну й синтетичну роботу над словом і реченням, поліпшують фонематичний слух у дітей. Крім того, цікаві ігри на уроках мови викликають позитивні емоції у школярів, під час гри вони виявляють самостійність, ініціативу в закріпленні та засвоєнні навчального матеріалу. Завдяки мовним іграм учні отримують можливість застосувати на практиці свої знання та вміння.

  Диктанти « Хочу все знати»

 Нижче запропоновані диктанти корисні й  цікаві не лише тим, що відсортовані за конкретними темами, а отже й концентрують в собі максимум необхідного для засвоєння граматичного та лексичного матеріалу, а й тим, що носять загальний розвиваючий характер і сприяють розширенню кругозору дитини. Диктанти «Хочу все знати» сприяють розвитку кругозору дитини в різноманітних галузях знань. Цікава інформація про оточуючий світ подається в них в доступній формі, що сприяє легкому її засвоєнню.

  Диктанти – тести

 Диктант-тест раджу писати в кінці вивчення теми для здійснення початкового контролю знань. В результаті такої роботи вчитель побачить рівень засвоєння знань з теми, щоб мати можливість скоригувати знання і уміння учнів перед проведенням підсумкового контролю знань з певного розділу вивченого матеріалу. Матеріали цих диктантів можна використовувати при проведенні ігор «Так – ні», Голосування ногами», «Скажи своє слово», Згоден – не згоден».

 Диктанти повторної дії

       Диктанти такого виду передбачають повторне написання уже записаного на попередніх заняттях тексту тими учнями, які допустили помилки у першому  диктанті. З таким учнями вчитель аналізує причини помилок, проводить роботу над помилками. А потім текст записується повторно з наступною самозвіркою. Тексти для цього виду диктантів беремо прозові.

Диктанти взаємної дії

       Диктанти взаємної дії передбачають роботу в парах. На попередньому уроці діти отримують завдання – дібрати речення для диктанту. Речення мають бути розповідні,прості. Під час диктанту учні диктують дібрані вдома речення один одному. Самостійно перевіряють, пояснюючи правопис окремих слів.

Диктанти швидкої дії

      Диктант швидкої дії аналогічний до диктанту «Блискавка». Але можна запропонувати дітям дібрати вдома для диктанту прислів’я, приказки, скоромовки, прикмети і на уроці продиктувати їх.

 

 

 

                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Відсканований практичний матеріал, наочність, ігри | Додав: Nelli | Теги: диктанти, Дисграфія
Переглядів: 793 | Завантажень: 92 | Коментарі: 2
Всього коментарів: 2
avatar
2
ДЯКУЮ!
avatar
1
Чудово!!!
avatar
РЕКЛАМА
Від Вас - матеріал,фотографії,побажання кольорів.
Від мене - якісний, яскравий матеріал у форматі Microsoft PowerPoint або mp4.


АНОНС
Конкурс "Відео до уроку" «Учительський журнал on-line»

II-я МЕЖДУНАРОДНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО АУТИЗМУ «ОТКРЫВАЯ ДВЕРИ»!

з 31 жовтня – 2 листопада 10-й Інтернет-марафон“Інноваційні технології та методики освіти”

IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «ІНКЛЮЗІЯ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»
10 листопада 2017 р.Сертифікат
Вартість сертифікату 15 грн. або 60 руб


Пошук за тегами
агресивна дитина затримка мовного розвитку гіперактивна дитина дислексия Диференціація С-Ш Навчальні посібники поради батькам довідник Ігри з буквами Артикуляційна гімнастика практичний посібник Алалія Документація вчителя-логопеда бінарні заняття Мнемотехника Професії в картинках Автоматизація звука Р Алалия алалія моторна ікт Життєве та педагогічне кредо презентації Заикание затримка психічного розвитку звязне мовлення Логічні ігри Методичні посібники буклети Скарбничка для батьків Конспекти занять для дітей Дидактичні ігри Готуємо руку до письма заняття Гра Ізографи Посібник мовленнєвий розвиток Словесні ігри Зондовий масаж Диференціація звуків С-Ш Абетка у віршах Автоматизація сонорних звуків займенники Диференціація звуків с-з Диференціація свистячих та шиплячих алфавит Дыхательная гимнастика по Стрельник Логопедичний зошит Мнемотаблиці граматика Оптична дисграфія автоматизація звука Ш види переказу графічні символи буклет виховні заходи Конспект заняття диференціація с-ц логопедична гра дидактична гра Дисграфія Дислексія відео артикуляції звуків Використання сенкану автоматизація звука Л діти з особливими потребами атестація педагогічних працівників графо-моторні навички Автоматизація звука С логопедичні схеми-завдання Диференціація звуків р-л диференціація п-б диференціація т-д логопедичне заняття диференціація г-х ЗНМ звук ж Логопедичний масаж граматичні категорії диктанти інклюзія Голосні звуки звук Рь Автоматизація звуків диференціація звуків Ч-Ц Звукові хатинки лінгвістичний тренажер карточки ПЕКС Автоматизація звука Ж звуковий аналіз слова Автоматизація Ш зимуючі птахи Автоматизація звука З Антистрес Конспекти занятть для дітей дрібна моторика казкотерапія ігри з голосними буквами голосні букви букви й-ї


Електронні книги
Середня школа.Дитячий садок Управління школою і загальна методика.Для батьків.


...


Друзі сайту
Школьный дворик Рудаковой Лидии
Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
Сайт 2-Б


Пошук по сайту


Календар


Погода